Zespół Przedszkoli Specjalnych dla Dzieci Przewlekle Chorych

Przedszkola w Uzdrowisku-Rabka S.A

Przedszkola w ŚCRU

DOKUMENTACJA KADRA

Informacje o Zespole Przedszkoli Specjalnych w Rabce-Zdroju:

Wychowankami rabczańskich oddziałów przedszkolnych są mali pacjenci z placówek leczniczych: Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc, Uzdrowisko-Rabka S.A oraz Śląskie Centrum Rehabilitcyjno-Uzdrowiskowe. W Uzdrowisku i ŚCRU przebywają dzieci na turnusach, a w IGiChP są to pobyty uzależnione od diagnostyki i leczenia. Średnio w roku szkolnym funkcjonuje dwanaście oddziałów przedszkolnych ok. 120 dzieci jednorazowo. Wszystkie oddziały mają zapewnioną bardzo dobrą bazę do prowadzenia zajęć terapeutycznych i zabaw dla dzieci.

Zabawy w przedszkolu - ŚCRU

XV SPARTAKIADA INTEGRACYJNA DZIECI I MŁODZIEŻY

Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice, Wychowawcy, Nauczyciele, Sponsorzy!

Zapraszam Was do udziału w XV Spartakiadzie Integracyjnej Dzieci i Młodzieży w Rabce-Zdroju. Nasze Spartakiady odbywają się w Mieście Dzieci Świata od 2003 r.. Co roku biorą w nich udział dzieci i młodzież z placówek oświatowych działających w tutejszych podmiotach leczniczych. Dzięki wsparciu naszych sponsorów: Burmistrz Rabki-Zdroju, Staroście Nowotarskiemu i Fundacji Rozwoju Regionu Rabka oraz pracy organizatorów możemy już po raz piętnasty spotkać się na tej imprezie.

W tym roku w Spartakiadzie będzie uczestniczyć ok. 600 dzieci. Organizatorzy przygotowali piętnaście konkurencji indywidualnych i zespołowych, które przez dwa tygodnie będą prowadzone w obiektach sportowych i rekreacyjnych na terenie Rabki-Zdroju. Rozpoczęcie XV Spartakiady odbyło się 6 czerwca o godz. 15.00 na hali sportowej w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc, a zakończenie będzie miało miejsce 20 czerwca o godz. 15.30 na Stadionie Miejskim w Rabce-Zdroju.

Serdecznie zapraszamy!

Barbara Rapacz
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego

FINAŁ XV SPARTAKIADY INTEGRACYJNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY - Rabka-Zdrój 20.06.2017

link do galerii

Kliknij >> na wybraną kartę FOLDERU >> zobaczysz powiększenie <<

Relacja z otwarcia Jubileuszowej XV Spartakiady Integracyjnej Dzieci i Młodzieży

czytaj >> artykuł: www.rabka.pl

Galeria foto autor: Piotr Kuczaj

Pamiątkowe zdjęcie podczas XV Spartakiady Integracyjnej Dzieci i Młodzieży 2017

Foto: Piotr Kuczaj

>> kliknij w obraz <<

foto: Katarzyna Domagała

Szkolenie wewnętrzne

"Prace plastyczne o tematyce wielkanocnej i wiosennej".

foto: Grażyna Czyszczoń

Nauczyciele i Wychowawcy

na szkoleniu:

"Zabawy logopedyczne dla przedszkolaków".

foto: M. Tabaszewska-Bochnar

XIV INTEGRACYJNA SPARTAKIADA 2016

DZIECI I MŁODZIEŻY

patronem honorowym

Mistrz Olimpijski Robert Korzeniowski

06.06.2016r. o godzinie 15:00 na hali sportowej Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju dzieci wspólnie z zaproszonymi Gośćmi: wiceburmistrzem Rabki-Zdroju p. Robertem Wójciakiem, Radnym powiatu nowotarskiego p. Markiem Szarawarskim oraz dyrektorem Zespołu Przedszkoli Specjalnych p. Barbarą Rapacz, dokonały oficjalnego otwarcia XIV Spartakiady.

foto: Piotr Kuczaj

Pluszaki trafiły do dzieci z ZPS

Hokeiści Podhala Nowy Targ przywieźli do Rabki-Zdroju 200 pluszaków, którymi między innymi obdarowali przedszkolaki Zespołu Przedszkoli Specjalnych: ŚCRU, IGiChP oraz Uzdrowiska Rabka SA.
"...Na wielu lodowiskach całego świata organizowane są akcje
„Teddy Bear Toss” polegające na rzucaniu przez kibiców na lód pluszowych misiów, piesków i innych zwierzątek po zdobyciu bramki przez ich ulubioną drużynę hokejową. Następnie pluszaki są zbierane i przekazywane między innymi dzieciom w szpitalach, sanatoriach i przedszkolach"...

źródło: www.rabka.pl

Archiwum Zespołu Przedszkoli Specjalnych w Rabce-Zdroju:

Zespół Przedszkoli w roku 2012 był po raz dziesiąty współorganizatorem Spartakiady Integracyjnej Dzieci. Nauczyciele ZPS corocznie organizują cykl zawodów sportowych „Turniej sprawnościowy” dla dzieci przedszkolnych oraz wiele konkurencji dla dzieci szkolnych z ośrodków specjalnych i wychowanków Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (Koło w Rabce). Średnio uczestniczy w nich 160 dzieci. Zawody te odbywają się na hali sportowej w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju. Wszystkie konkurencje są dostosowane do możliwości psychofizycznych i każde dziecko bierze udział w wybranej konkurencji.

Otwarcie X Spartakiady

Nasza placówka podczas  kolejnych Spartakiad organizowała zawody w konkurencji „Tor przeszkód”. Konkurencja ta polegała na przejściu z piłką pingpongową na łyżce przez tor z przeszkodami. Uczestnicy biorący udział w konkurencji byli podzieleni na cztery grupy wiekowe z podziałem na dziewczynki i chłopców. Liczyło się pokonanie trasy i utrzymanie piłki na łyżce oraz czas przejścia toru.

Konkurencja „Tor przeszkód”

Udział  w imprezie jest dla dzieci źródłem radości,
szansą sportowej rywalizacji i osiągnięcia sukcesu.

Każdy uczestnik otrzymuje na zakończenie rywalizacji złoty medal.

>> kliknij w obraz <<

XIII Spartakiada Integracyjna Dzieci i Młodzieży  Foto: Jan Ciepliński   link do galerii

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Przedszkoli Specjalnych dla Dzieci Przewlekle Chorych w Rabce-Zdroju             adm: mtb